Haber

Ayılar Artvin’de köylüleri kızdırdı: ‘Devlet her zaman ayılardan yana’

Ayılar Artvin’de köylüleri kızdırdı: “Devlet her zaman ayılardan yanadır”

ARTVİN – Artvin’in Şavşat ilçesinde her akşam köye ayıların geldiği ve meyve ağaçlarına zarar verdiği öğrenilen vatandaşlar, “Devlet ayılardan yana olur ya da olmaz” diyerek yardım istedi.

Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Pınarlı köyü sakinleri son günlerde ayılardan endişe duyuyor. Köye her akşam geldiklerini belirten vatandaşlar, meyve ağaçlarını imha ettiklerini söyledi.

Köy sakinlerinden İbrahim Aydın, ayının hem kirazları yediğini hem de kiraz ağacına tırmanarak kollarını kırdığını belirterek yetkililerden yardım istedi. Köy halkının hayvansever olduğundan hiç ayı zayi etmediklerini ancak her akşam ormanlık alandan köye geldiklerini ve kokruda yaşadıklarını söyledi.

Ayılardan dolayı üzüldüğümüzü söyleyen Aydın, “Ayılar bizi çok endişelendiriyor, ne yapacağımızı bilemiyorum. Meyve toplayamıyoruz. Ağacımın her yeri kiraz kırıldı. Karşıda bir orman bu köye çok yakın Ayılar kapımızın önünde Gitmiyorlar Hayvanların ölmesini istemiyoruz Boşa harcamıyoruz Devlet her zaman yanlarında bizim lehimize değil.Bunu lehimize nasıl çevireceğimizi bilmiyoruz.Ya bir tarafa saklasınlar,baksınlar ya da sahiplensinler.Artık bize yeter.Bugün kiraz ağacını yarın erik kırdı. sonra armut büyüyecek.Köydeki tedirginlik.” Hiçliğin ortasında yaşıyoruz. Gece dışarı çıkamıyoruz. Devlet bize nasıl yardımcı olabilir bilmiyorum. Bunun analizini istiyoruz. Devlet bizi bu ayılardan kurtarırsa ne mutlu bize” dedi.

haber-cayirli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu